تاثیر شبکه های اجتماعی در سئو

شبکه های اجتماعی و تاثیر آن بر سئو

با گسترش شبکه های اجتماعی مثل فیسبوک ، توییتر ، اینستاگرام ، لینکدین و گوگل پلاس و غیره در این چند ساله و رشد سریع آن و تاثیری که مردم در فراگیری و همگانی شدن آن گذاشته اند اهمیت آنها در بازاریابی و سئو چندین برابر شده است .
شما در این صفحات اجتماعی می توانید وب سایت خود را تبلیغ کنید و با دیگر شرکای تجاری خود آشنا شوید و همکاری های متقابل انجام دهید یا مثلا اگر محصولی دارید میتوانید در آنجا آن را تبلیغ کنید و بفروشید
چگونه شبکه های اجتماعی به سئو ی سایت شما کمک میکند ؟
علاوه بر اینکه حضور در صفحات اجتماعی به بازاریابی و فروش شما کمک خواهد کرد برای سئو ی شما نیز موثر خواهد بود
شبکه های اجتماعی جدا از بحث نوع فعالیت و عملکرد، میتوانند در افزایش بازدید بسیار موثر باشند. همانطور که اطلاع دارید تمامی لینک های خارجی (External Links) موجود در این سایت ها، که وبمسترها برای خودشان استفاده می کنند به صورت NoFollow هستند، بدین معنی که از نظر تاثیر بعنوان Backlink به حداقل مقدار نزول کرده اند. آیا اینکه این نوع لینک ها اصلا موثر نیستند؟
در جواب باید بگویم که درست است که شما بک لینک dofollow از این شبکه ها دریافت نمی کنید ولی باز ارزش بسیار بالایی دارد در ضمن باید بگویم در گوگل پلاس و فیسبوک عکس این قضیه اتفاق می افتد و لینک ها ی دریافتی از این صفحات follow هستند و بکلینک محسوب می شوند .
دریافت بک لینک از گوگل پلاس و فیسبوک آن هم رایگان ؟ بله … حتما امتحان کنید .
پس اگر سایتی دارید که در شبکه های اجتماعی حضور ندارد و فعالیتی در آنها ندارید بهتر است که دیگر ادامه ندهید !!!
چون به مانند خود کشی برای سایتتان است .

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *