4 (2) (1) (1) (1) (1) (1).png858585

Domain authority چیست ؟

دامین آتوریتی (Domain Authority) به معنی اعتبار یا قدرت دامنه می باشد که توسط شرکت موز ارائه می گردد و بهترین فاکتوری است که سایت موز برای پیش بینی نحوه رتبه بندی سایت‌ها در کنار Page Authority  قرار داده است .

Domain Authority  یا همان (DA) در حقیقت یک مقدار پیش بینی شده از موز است که با توجه به ملاک های مورد نظرش اعتبار و قدرت دامنه شما را تخمین می زند .

برای بدست آوردن اعتبار دامنه در مقابل الگوریتم‌های گوگل از ماشین استفاده می شود تا بهترین مدلی که توضیح می دهد موتور تشکیل نتایج جستجو چطور تشکیل میشود برای بدست آوردن محاسبه این مدل بیش از ۴۰ سینگال بکار می‌رود و به این معنی است که قدرت دامنه سایت شما اغلب در حال تغییر است در نتیجه بهتر است از DA   به عنوان یک ملاک برای مقایسه و میزان قدرت دامنه خود استفاده کنید .

افزایش قدرت دامنه به این راحتی هم نیست زیرا ملاک های زیادی مثل mozrank ، moztrust و … در میزان آن دخیل است که هر کدام در تعیین میزان DA موثر می باشد ولی شما می توانید با یک لینک سازی حرفه ای و گرفتن لینک از صفحات مناسب میزان DA  خود را افزایش دهید

در واقع قدرت DA یک مقدار متریک می باشد که الگوریتم و طراحی آن توسط moz انجام شده است و با توجه به عوامل و فاکتور هایی مثل بک لینک ها ، موز ایندکس ، moz trust  و چندین فاکتور دیگر استفاده می شده و این نتایج حاصله توسط این مدل ماشینی پیش بینی شده و به صورت یک عدد از ۰ تا  ۱۰۰ نمایش داده می شود که میزان قدرت دامنه شما می باشد .

برای چک کردن Domain Authority می توانید از سایت moz.com   و moonsy استفاده کنید . و در آنجا آدرس سایت مورد نظرتان را وارد کنید تا DA سایتتان را نشان دهد .

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *