لینک سازی

لینک بیلدینگ چیست و چرا برای پیشرفت کسب و کارتان بسیار مهم است؟

در این مقاله قصد داریم اهمیت لینک بیلدینگ را با هم بررسی کنیم اما بگذارید کمی دقیق تر باشیم تا کاملا به اهمیت لینک بیلدینگ در سئو پی ببرید. حتما برایتان پیش آمده که بخواهید کسب و کارتان را رشد دهید و بعد تصمیم گرفته اید که سایتی ایجاد کنید و از طریق گوگل به مشتریان بیشتری دست پیدا کنید تا بتوانید محصول یا خدمات خود را به مشتریان بیشتری ارائه دهید…

اگر هم تا به حال برایتان این اتفاق نیافتاده نگران نباشید حتما به زودی این نیاز را حس میکنید!!

هر چه زودتر به این نتیجه برسید به نفع خودتان است …

معمولا افراد بعد از اینکه سایت خود را به هر طریقی راه اندازی کردند انتظار دارند تا یک شبه همه به سایت آنها مراجعه کنند و محصول آنها را بخرند چون به هر حال زحمت زیادی کشیده اند تا سایتشان راه اندازی شود و طبیعی هم هست که چنین انتظاری داشته باشند!

عجله نکنید!! اینها را نگفته ام تا نا امید شوید بلکه میخواهم شگفت زده تان کنم!

شما راه را درست آمده اید اما قدم آخر را فراموش کرده اید !!

می پرسید این قدم چیست؟

شما باید اول بدانید سئو چیست! تا بتوانید کسب و کارتان را رونق دهید….

مقاله زیر بسیار کوتاه است و در کمتر از ۳ دقیقه میتوانید آن را مطالعه کنید و از کسب و کارتان را متحول کنید!! آن را بخوانید و برگردید تا شگفتیتان را کامل کنم!

سئو چیست و چرا باید وبسایتمان را سئو کنیم؟

ممکن است تازه متوجه شده باشید که سئو چیست و به چه کارتان می آید اما اگر از قبل این را می دانستید و در این زمینه مشاوره گرفته اید به احتمال زیاد کلماتی مانند : لینک بیلدینگ ، لینک سازی و یا بک لینک را شنیده اید….

لینک بیلدینگ

لینک سازی یا لینک بیلدینگ چیست؟

لینک سازی یکی از مهمترین و البته سخت ترین قسمت های سئو است که هر متخصص سئویی (SEOman) حداقل یکبار سختی و شیرینی آن را چشیده است!

برای اینکه به ساده ترین شکل ممکن این موضوع را توضیح دهم نیاز است که اشاره ای بکنیم به اهداف موتور های جستجوگر مانند گوگل و بینگ

هدف موتورهای جستجوگر این است که وقتی شما عبارتی را جستجو میکنید فهرستی از سایت ها و صفحاتی را در اختیار شما قرار دهند که در این زمینه مطلبی ارائه داده اند.

به طور مثال اگر شما سوالی را سرچ کرده اید، لیست سایت هایی که پاسخ آن سوال را ارائه داده اند به شما نشان دهد … یا اگر می خواهید آهنگی را دانلود کنید لیست آن صفحه از سایتهایی را که آن آهنگ را برای دانلود گذاشته اند را به شما نشان دهد..

درست است؟

حالا به نظرتان گوگل و بینگ و بقیه موتورهای جستجوگر چطور این کار را انجام می دهند؟

آنها دو معیار اصلی دارند :

ارتباط و اعتبار !
من در این قسمت در مورد ارتباط زیاد صحبت نمی کنم چون به مبحث دیگری مربوط میشود اما اگر بخواهیم در یک توضیح مختصر آن را بگویم هر چقدر از نظر موتورهای جستجوگر مطالب سرچ شده توسط مخاطب با آن مطالبی که گوگل از آنها خبر دارد بیشتر ارتباط داشته باشند احتمال اینکه سایت مورد نظر در آن سرچ نشان داده شود بیشتر است. اما آیا همین کافی است؟

من که فکر نمیکنم!

موتورهای جستجوگر همیشه در این فکرند که چطور بهترین و معتبرترین مطالب را در اختیار شما قرار دهند و به صورتی آنها را فهرست کنند. اما گوگل چطور می فهمد که چه کسی بالای لیست قرار بگیرد و چه کسی دوم و ….؟

خب من میگویم از اعتبار آن سایت! البته فاکتورهای دیگری هم دخیل هستند اما مهمترینش اعتبار است!

می پرسید چگونه می فهمد که این سایت معتبرتر از سایتی است دیگر است؟

خب در جواب میگویم که راه های زیادی برای تشخیص این مساله وجود دارد اما یکی از مهمترین راه هایی که به موتور های جستجوگر کمک میکند که میزان اعتبار سایت ها را با هم مقایسه کنند و تشخیص دهند که کدام سایت معتبر تر است، لینک هایی است که از سایت های دیگر به آنها ارجاع داده شده است که در اصطلاح به آن لینک ها بک لینک می گویند و به فرآیندی که در آن متخصص سئو برای سایت های مورد نظرش بک لینک ایجاد می کند لینک سازی یا Link Building  می گویند.

همانطور که گفتم لینک سازی یکی از مهمترین بخش های سئو است و اگر سایتی در همه جوانب به بهترین نحو بهینه شده باشد اما از نظر لینک بیلدینگ ضعیف عمل کرده باشد احتمال این که در نتایج سرچ گوگل و دیگر موتورهای جستجوگر قرار بگیرد بسیار کم است!

در ضمن حتما باید اشاره کنم که لینک سازی به خاطر جزئیات و تکنیک های زیادی که دارد بسیار باید با احتیاط و با تاکتیک های تخصصی و توسط متخصص سئو انجام شود و به صورت طبیعی باشد و به هیچ عنوان فرآیند لینک بیلدینگ را با خرید لینک اشتباه نگیرید چون اینکار بسیار بسیار گران تر از چیزی که فکرش را میکنید برایتان تمام خواهد شد!! و گوگل با الگوریتم های جدیدش و آپدیت جدید الگوریتم پاندا به راحتی فرق بین لینک های خریداری شده و لینک هایی که واقعا ساخته شده را متوجه میشود و اگر متوجه شود که شما لینکی خریداری کرده اید احتمال اینکه سایتتان را جریمه کند بسیار بسیار زیاد است و در این صورت کمترین طبعاتش میتواند این باشد که حتی تا صفحه دهم گوگل هم لینک شما نشان داده نشود … که این سازوکار را در مقاله ای جدا حتما توضیح خواهم داد…

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *