سایتیشن فلو

trust flow و citation flow چیست ؟

بعد از اینکه داخل سایت خود را بهینه سازی کردید حال نوبت این است که با استفاده از پارامتر های خارجی سایت خود را کنترل کنید و سئو آن را بهبود ببخشید از این پارامتر ها و عوامل می توان به trust flow و citation flow اشاره کرد .

هنگامی که page rank از سمت گوگل فاقد اهمیت شد پارامتر های دیگر مانند DA ، PA ، trust flow و citian flow دارای اهمیت بیشتری می شوند

Trust flow :

Trust flow پارامتری است که بر اساس کیفیت و قابل اطمینان بودن لینک های سایت شما محاسبه می شود

Citation flow :

citation در واقع نقطه مقابل آن می باشد و بر اساس تعداد بک لینک محاسبه می شود .

رابطه trust flow با citation flow  :

باید توجه کرد که با افزایش trust flow تعداد citation flow نیز افزایش پیدا میکند یعنی هرچه لینک های داده شده شما از کیفیت بالایی برخوردار باشد و تعداد آن نیز بالا باشد یک امتیاز مثبت برای شما و وبسایتتان می باشد . قابل توجه است که همین رابطه به صورت عکس صد در صد وجود ندارد یعنی اگرflow  citation بالا باشد حتما trust flow  بالا نخواهد بود .

اگر شما از سایت هایی با citation flow بالا لینک شوید citation flow  سایت شما نیز افزای پیدا می کند .

یک نکته بسیار جالب در این مورد این است که دریافت لینک از سایت هایی با trust flow  بالا و citation flow پایین نه تنها بر اعتبار سایت شما نمی افزاید بلکه از اعتبار آن کم میکند

برای سنجش این معیار می توانید از سایت majestic.com استفاده کنید .

بهتر است که عدد trust flow  با citation flow به هم نزدیک تر باشند ولی به خاطر اینکه بک لینک گرفتن از سایت هایی با trust flow  بالا کار آسانی نیست معمولا citation flow  از trust flow  بالا تر است .

پس همیشه سعی کنید لینک هایی که از دیگر سایت ها می گیرید اگر چه کم هم باشد ولی از کیفیت مناسبی برخوردار باشد و trust flow  آن بالا باشد .

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *